NTT DoCoMo встановила рекорд мобільної швидкості передачі даних

admin Новини зв'язку

NTT DoCoMo встановила рекорд мобільної швидкості передачі данихКомпанія NTT DoCoMo і Токійський технологічний інститут (обидва - Японія) протестували експериментальне обладнання для високошвидкісних мобільних мереж.

Під час випробувань мобільна станція рухалася зі швидкістю 9 км/год. Пропускна здатність каналу передачі даних досягла при цьому 10 Гбіт/с.

NTT DoCoMo використовувала технологію MIMO (Multiple Input Multiple Output) - метод просторового кодування сигналу, що дозволяє збільшити смугу пропускання. В експерименті було задіяно 8 передаючих і 16 приймаючих антен, що працювали на одній частоті. При цьому використовувався частотний діапазон 11 ГГц.

Випробування проводилися в місті Ісігакі (префектура Окінава) в грудні 2012 року; про їх результати оголошено тільки зараз.

Цілком можливо, досягнення NTT DoCoMo допоможуть у розвитку мобільних мереж п'ятого покоління (5G). Євросоюз розраховує ввести такі сервіси в експлуатацію до 2020 року; на прискорення розробки 5G-технологій Єврокомісія виділила 50 млн євро.

Вконтакте
Pinterest