Передача даних по бездротовому зв'язку без батареї

admin Новини зв'язку

Передача даних по бездротовому зв'язку без батареїКомпанія Renesas Electronics розробила технологію бездротового зв'язку ближнього радіуса дії, яка дозволяє передавати дані на пристрої з підтримкою Bluetooth і Wi-Fi без використання батареї чи акумулятора.

Принцип роботи системи полягає у використанні енергії радіохвиль. Методика, як очікується, знайде застосування в різних пристроях з датчиками. Зазвичай такі прилади для передачі інформації через Bluetooth або Wi-Fi вимагають декількох десятків мілліватт енергії. Фахівцям Renesas вдалося знизити цей показник до декількох мікроват.

Як приклади використання технології називається пластир з датчиком температури, здатний безупинно передавати показання по Wi-Fi-зв'язку на смартфон. Або мікрочіп може бути вклеєний в рекламний плакат для автоматичної пересилки інформації на комунікатор проходячої повз людини.

Більш докладно про технологію Renesas розповість на симпозіумі VLSI Circuits 2011. Комерціалізація розробки, як очікується, займе два-три роки.

Вконтакте
Pinterest