Перехід на IPv6

admin Новини зв'язку

Перехід на IPv6Перехід до нової адресної зони - IPv6 виллється у бюджетні та організаційні витрати для операторів зв'язку. Про це розповіли в компанії «Київстар».

За словами представників компанії, при переході на IPv6 необхідно буде модернізувати парк устаткування, підтримувати і вести облік обладнання, яке не може бути модернізовано, змінювати допоміжне ПЗ, змінювати процеси обслуговування клієнтів і обладнання мережі.

Варто відзначити, що в найближчому майбутнім оператори, що використовують мобільні технології, можуть відчувати ще більшу нестачу IP-адрес, ніж провайдери дротового інтернету. Можуть з'являться серйозні складнощі з підключенням нових абонентів. «Мова не про абонентів мобільного зв'язку як таких, кількість яких вже практично не змінюється, а про зростаючу кількість бажаючих вийти в інтернет. Це в першу чергу користувачі сервісів, заснованих на бездротових технологіях передачі даних GPRS, CDMA, в майбутньому - UMTS і LTE», - відзначають в МТС.(Стаття- Українцям поки що не бачити 4G)

Але більшість операторів поки що може собі дозволити жити по-старому. «Перехід і не може відбутися швидко. Не думаю, що протягом двох-трьох років повна відмова від IPv4 стане реальною», - говорить заступник керівника департаменту експлуатації компанії «Яндекс » Володимир Іванов. Хоча якщо наші провайдери сильно відстають від усього світу, то наздоганяти потім може бути дуже болісно, тому що Ipv4 в один прекрасний день просто може «перестати котируватися».