40 років тому був зроблений перший дзвінок з мобільного телефону

admin Новини зв'язку

40 років тому був зроблений перший дзвінок з мобільного телефону3 квітня 1973 в конструкторському відділі компанії Bell Laboratories пролунав дзвінок. Знявши трубку, глава підрозділу Джоел Енгель (Joel Engel) почув голос інженера Motorola Мартіна Купера (Martin Cooper): «Вгадай, звідки я дзвоню? Я дзвоню тобі з цього стільникового телефону».

Це був перший в історії дзвінок, здійснений за допомогою стільникового апарата. Фактично саме тоді почалася нова епоха в розвитку телекомунікацій.

Щоб подзвонити в Bell Laboratories, Купер використовував перший у світі «мобільний» телефон Motorola DynaTAC (скорочено від Dynamic Adaptive Total Area Coverage). Пристрій вагою в 1,15 кг мав розміри 22,5×12,5×3,75 см. У ньому було близько 2 000 деталей, а заряду акумулятора вистачало лише на 20 хвилин. На створення DynaTAC пішло 15 років і близько $ 90 млн.

Перший комерційний стільниковий апарат, Motorola DynaTAC 8000X, надійшов у продаж в березні 1983-го. 800-грамовий пристрій міг працювати від акумулятора протягом 30 хвилин в режимі розмови або до 8 годин при очікуванні. Коштував він близько $ 4 000.

Сучасні «трубки» Motorola здатні активно трудитися 32 години, а їх функціонал давно не обмежується одними лише телефонними дзвінками.

Ну а в 2010 році Motorola вибула з п'ятірки найбільших виробників стільникових апаратів. Підрозділ компанії, що спеціалізується на мобільних пристроях, був придбаний веб-корпорацією Google за $ 12,5 млрд.

Вконтакте
Pinterest