Президент вирішив поки не штрафувати мобільщиків за махінації з номерами

admin Новини зв'язку

Президент вирішив поки не штрафувати мобільщиків за махінації з номерамиПрезидент України Віктор Янукович відмовився підписувати прийнятий Верховною Радою 5 липня закон про регулювання в галузі зв'язку.

Закон 4344-VI (законопроект 9747) передбачає внесення змін до деяких законодавчих актів України, в тому числі, щодо штрафів за порушення у користуванні номерним ресурсом.

На думку Януковича, весь закон в цілому не може бути підписаний, оскільки в одному з його пунктів, який стосується видачі документів дозвільного характеру, міститься посилання на закон «Про радіочастотний ресурс». Це саме по собі неправильно, оскільки дозвільні документи видаються згідно з іншими законами.

«Враховуючи це, пропоную в наведеному положенні Закону, що надійшов на підпис, виключити посилання на Закон України «Про радіочастотний ресурс України», виклавши абзац другий пункту 4 розділу I в такій редакції: «Видача документів дозвільного характеру у сфері телекомунікацій регулюється відповідно до цього Законом з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про телекомунікації», - запропонував Янукович.

Нагадаємо, що законом 4344-VI пропонується збільшити до 500 неоподатковуваних мінімумів штрафи за роботу без повідомлення про внесення до реєстру, а також без ліцензії та/або дозволу на номерний ресурс.

Якщо оператор не відзвітував про свою діяльність Національній комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації або не подав їй необхідну інформацію, йому загрожує штраф у розмірі від 100 до 3000 неоподатковуваних мінімумів.

За використання номерного ресурсу не за призначенням, у тому числі в разі незаконної передачі його іншим особам, передбачено штраф у розмірі від 100 до 3000 неоподатковуваних мінімумів.

Невиконання рішень НКРЗІ, а також порушення ліцензійних умов і правил роботи в сфері телекомунікацій карається штрафом в розмірі від 1000 до 10000 неоподатковуваних мінімумів.

У документі також сказано, що комісія зможе запобігати накопиченню радіочастотного ресурсу в обсягах, за наявності яких створюються передумови для істотної ринкової переваги на певному ринку.

Це нововведення дає НКРЗІ можливість попереджувати «антиконкурентне накопичення радіочастотного ресурсу» і стимулювати конкуренцію в інтересах суспільства.

Вконтакте
Pinterest