Наступного тижня Рада вирішить, чи можна відключати крадені мобілки

admin Новини зв'язку

Рада вирішить, чи можна відключати крадені мобілкиУ Верховній Раді України зареєстровано законопроект, який дозволить операторам відключати крадені телефони за IMEI.

Згідно з принципами роботи нової системи IMEI, коди крадених телефонів повинні заноситися в «чорний список». Тобто нелегально ввезених телефонів законопроект не стосується.

«Кількість крадених телефонів - це сотні тисяч. Скоро до мільйона дійде. Сьогодні за статистикою у кожного третього крадуть мобільний телефон », - розповів Геннадій Москаль.

На його думку, проблему з крадіжками телефонів з базою IMEI можна буде легко вирішити.(Між іншим - Відключення сірих телефонів відкладається)

«Людина звертається із заявою в правоохоронні органи, а вони вже дбають про те, щоб апарат із зазначеним IMEI був вимкнений оператором. І крадені телефони перетворюються на купу металобрухту. Але, мабуть, у тих, хто сидить у залі Верховної Ради, телефони не крадуть. Адже вони їздять у машинах», - розповідає Геннадій Москаль. Тому його і документ знаходиться у Верховній Раді вже не перший рік.

Глава підкомітету з телекомунікацій комітету Верховної ради з питань транспорту і зв'язку Юрій Мороко повідомив, що законопроект Москаля стоїть на порядку денному голосувань у наступну середу. Профільний комітет рекомендував відправити його на доопрацювання, оскільки ініціатива, «хоч і правильна, але сира». У ній, за словами Мороко, є низка протиріч іншим законам України.

Юрій Мороко також зазначив, що законопроектів, які б прописували механізм відключення операторами нелегально завезених телефонів, зараз немає.

P.S. також перегляньте новину -Українцям не "світить" 4G

Вконтакте
Pinterest