Радіус дії Wi-Fi розширили до півтора кілометра

admin Новини зв'язку

Радіус дії Wi-Fi розширили до півтора кілометраПредставники Університету Райса (США) домоглися збільшення зони впевненого прийому Wi-Fi завдяки використанню вільних телевізійних частот.

Команду розробників очолили професори Едвард Найтлі, Роберт Стейн, Лінь Чонг, а також Вільям Рід, який у минулому році отримав на розробку "Супер Wi-Fi" грант у розмірі 1,8 млн доларів.

Першою переваги нової технології змогла оцінити 48-річна мешканка Х'юстона Летісія Агірре, якій не пощастило з Інтернетом: її будинок знаходиться досить далеко від халявної точки доступу. Як стверджує жінка, більш-менш стабільний доступ до Мережі у неї був тільки взимку і тільки в гарну погоду. При цьому підключення через ADSL або по кабелю їй було не по кишені.

Поряд з її будинком на довгій жердині була встановлена невелика антена того ж типу, що використовується для прийому телесигналу в дециметровому діапазоні. Крім антени потрібно також пристрій, що дозволяє конвертувати сигнал телевізійних частот (у даному випадку - 563 МГц, тобто, 29 канал) в сигнал на частоті Wi-Fi (2,4 ГГц). Даний перетворювач частоти існує поки тільки на правах прототипу.

Відзначається, що система функціонує нормально, а максимальний радіус зони впевненого прийому становить понад півтора кілометра. Мова йде не про з'єднання типу point-to-point, а значить, що й інші жителі району зможуть у майбутньому підключитися до цієї мережі.

Пропускна здатність системи на 75 відсотків менша від максимальної пропускної здатності Wi-Fi, зате новинка виграє в надійності і "далекобійності". Райан Гуерра, студент-випускник, який бере участь у розробці, вважає, що подібний підхід може бути використаний в тих випадках, коли інші варіанти вирішення проблеми "останньої милі" будуть недоступні: наприклад, у сільській місцевості.

Вконтакте
Pinterest