Сірі мобілки не відключать до осені

admin Новини зв'язку

Сірі мобілки не відключать до осеніДепутати сьогодні не смоги розглянути стоявший на порядку денному законопроект № 9695 про зміни в закон «Про телекомунікації» щодо запобігання користуванню терміналами, законність ввезення яких в Україну не підтверджена. Про це повідомив народний депутат Юрій Мороко.

За його словами, після прийняття Закону «Про основи державної мовної політики» почалася бійка, поламали мікрофони, і засідання довелося призупинити. Решта питання порядку денного залишилися без розгляду.

«Я думаю, законопроект № 9695 не потрапить на порядок денний до кінця тижня. А так як потім Верховна Рада йде на канікули, документ не буде розглянуто до вересня », - сказав депутат.

Нагадаємо, відповідний законопроект № 9695 був зареєстрований народними депутатами Юрієм Мороко і Віталієм Коржем 12 січня 2012.

У ньому прописаний принцип обов'язкового відключення в односторонньому порядку мобільних телефонів, IMEI-коди яких не потрапили в білий список пристроїв.

База даних IMEI (міжнародний ідентифікатор мобільного телефону, що складаються з 15 цифр) була сформована «Укрчастотнаглядом» ще в 2009 році. У 2011 році в ній налічувалося майже 103 млн. кодів, з яких 95500000 - ідентифікаційні номери «білих» пристроїв.

Оператори зобов'язані постійно оновлювати дані щодо кількості працюючих терміналів в їх мережах. Система IMEI повинна була допомогти відбілити імпорт мобільних пристроїв. Але вона до цих пір так і не запрацювала на повну силу. Незважаючи на те що принципи роботи системи припускають примусове відключення апаратів, у разі якщо абоненти не змогли довести їх законність, оператори не поспішали це робити. Вони керувалися тим, що згідно закону, не могли в односторонньому порядку припиняти надання послуг мобільного зв'язку, якими б апаратами їх клієнти не користувалися.

Вконтакте
Pinterest