СМС та електронна пошта зникнуть протягом життя одного покоління

admin Новини зв'язку

СМС та електронна пошта зникнуть протягом життя одного поколінняМобільні текстові повідомлення(SMS) можуть зникнути протягом життя одного покоління, бо мільйони молодих людей віддають перевагу іншим видам електронних засобів зв'язку - обміну миттєвими повідомленнями з телефонів і сайти соціальних мереж.Експерти прогнозують, що кількість текстових повідомлень у Великобританії знизиться на 20% протягом двох найближчих років. Справа в тому, що підлітки і студенти все частіше вважають за краще BlackBerry іншим смартфонам, бо цей пристрій має безкоштовний сервіс BBM. Продажі апарату, який колись був прерогативою бізнесменів і політиків, зросли в шість разів протягом минулого року - в основному за рахунок покупців у віці від 16 до 24 років.

Дослідження, проведене на замовлення британського провайдера TalkTalk, показало, що лише 51% місцевих тінейджерів та 20-річних ставлять електронну пошту на перше місце серед електронних засобів спілкування. Галузеві експерти вважають, що якщо ця тенденція збережеться, коли хлопці стануть дорослими, то їй теж довго не жити.

Миттєвий обмін повідомленнями - це, по суті, те ж саме, але швидше і дешевше. Число користувачів BBM досягло вже 30 млн. по всьому світу. «Раз вже почався спад, він не зупиниться, поки кількість текстових повідомлень не упреться в нуль», - вважає, наприклад, Річард Віндзор, аналітик компанії Nomura. Марк Цукерберг, засновник Facebook, оголосив про смерть електронної пошти ще в листопаді минулого року на презентації служби обміну миттєвими повідомленнями на своєму сайті.

Аналітики повідомляють, що користувачі електронної пошти у Великобританії - це перш за все пенсіонери та люди середнього віку. Це занадто повільно, незручно і просто не модно. «Електронній пошті знадобилося 20 років, щоб стати тим феноменом, яким вона є зараз, але на те, щоб померти, їй вистачити половини цього терміну», - вважає Девід Цейтлін з Оксфордського університету, автор дослідження.

Вконтакте
Pinterest