Суди готуються до розсилання повісток по SMS

admin Новини зв'язку

Суди готуються до розсилання повісток по SMSЗ 17 червня українські суди будуть розсилати учасникам процесу SMS-повістки. Послуга буде впроваджуватися поки у вигляді експерименту в Полтавській, Дніпропетровській, Закарпатській областях та Києві.

У той же час мобільну повістку отримають лише ті учасники судового процесу, які дали на це добро і залишили заявку на mail.gov.ua або оформили безпосередньо в суді. Повідомлення потрібно буде роздрукувати і його долучать до матеріалів справи.

На думку суддів, такі заходи скоротять розгляд справ і полегшать їм роботу.

Повідомлення на мобільному отримають миттєво, а листи з повідомленням можуть тижнями йти до відповідача або свідку. Вони могли повертатися знову до нас, якщо адресата пошта не могла знайти- сказав суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Олег Ткачук.

Він також висловив сподівання, що така практика приживеться. А що стосується відеоконференцзв'язку, то це ще й в інтересах самих підозрюваних. Адже були випадки, коли на переправлення людини з ізолятора до зали суду в іншому місті йшли з різних причин місяці. Відповідно, справа затягувалася, в підсумку з'ясовувалося, що підозрюваний невинний. А йому ніхто не поверне ті місяці або навіть роки, що він провів під вартою.

За його словами, на суд в онлайн-режимі підозрюваний повинен дати згоду. Він же зможе вибрати, де бути адвокату - з ним, по той бік екрану, або в залі суду.

Вконтакте
Pinterest