«Укртелеком» може отримати ліцензію під LTE

admin Новини зв'язку

«Укртелеком» може отримати ліцензію під LTEУ найбільшого оператора фіксованого зв'язку - компанії «Укртелеком» (належить австрійській компанії EPIC) - з'явився шанс отримати ліцензію на перспективні частоти під 4G (стандарт Long Term Evolution).

Нещодавно виявилося рішення Вищого адміністративного суду від 3 лютого 2011 року, яке фактично зобов'язує Національну комісію з питань регулювання зв'язку та інформатизації видати її компанії поза конкурсом.

Мова йде про стару заявку «Укртелекому» на смугу частот в 25 МГц в діапазоні 2,3-2,344 ГГц, яка знову актуалізувалася через суд. З історії справи випливає, що ще на початку 2007 року компанія «Інтелектуальні Комунікації» (зараз працює в сусідньому діапазоні 2,345-2,400 ГГц під брендом Giraffe) вирішила закріпити своє ексклюзивне право на весь діапазон 2,3 -, 2,4 ГГц. Компанія хотіла через суд зобов'язати НКРЗ відмовити «Укртелекому» у видачі бажаної ліцензії за його заявкою від 2006 року.

Суди першої та другої інстанції прийняли рішення на користь позивача. Але Вищий суд анулював їх і направив справу на повторний розгляд. Він послався на те, що обидві компанії претендують на різні частоти в одному і тому ж діапазоні. Тобто вони не перетинаються. При цьому суд зробив акцент на тому, що якщо НКРЗ протягом 60 робочих днів після подачі заявки не відмовила заявнику, рішення про видачу нової ліцензії вважається прийнятим.

Джерело повідомило, що справа так і не вдправилася на повторний розгляд. Тому за «Укртелекомом» зберігається право в будь-який момент зажадати видачу ліцензії.

«Можливо, це відбудеться після того, як власники компанії продадуть свій 3G-підрозділ (ТОВ «ТріМоб») і почнуть активно розвивати як провідний, так і бездротовий інтернет-доступ», - зазначив він.

Вконтакте
Pinterest