Укртелеком може змусити мобільників платити за дзвінки на екстрені служби

admin Новини зв'язку

Укртелеком може змусити мобільників платити за дзвінки на екстрені службиНаціональна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації порекомендувала телекомунікаційної компанії «Астеліт» (life :)) за свій рахунок прокласти лінії зв'язку від своїх центрів комутації до вузлів служб екстреного виклику «Укртелекому». Про це йдеться в рішенні регулятора.

Оператори звернулися в НКРЗІ, так як не змогли домовитися про умови організації доступу до вузлів зв'язку при наборі номерів 112, 101, 102, 103, 104.

Комісія рекомендувала операторам у двомісячний строк скласти та надати план-графік підключення центрів комутації мобільного зв'язку.

З подібною ситуацією зіткнулися влітку всі оператори мобільного зв'язку. Незважаючи на те що в «Укртелекому» в областях є можливість з'єднати комутатори мобільників через АМТС, «Укртелеком» вимагає будівництво нових ліній зв'язку.

Ще один варіант, який зараз обговорюється, - це плата «Укртелекому» за ставками інтерконекту за доступ абонентів мобільного зв'язку до вузлів екстрених служб.

Зараз мобільні оператори, при дзвінках їх абонентів на 112, 101, 102, 103, 104 змушені направляти виклик на наявні у них в розпорядженні місцеві фіксовані номери екстрених служб. Тобто в мережу «Укртелекому» дзвінок надходить не як дзвінок на 112, а як дзвінок на доступні фіксовані номери міліції, швидкої і ін. Це тимчасова схема роботи.