Укртелеком можуть знову повернути державі

admin Новини зв'язку

Укртелеком можуть знову повернути державіПроект концепції створення національної інформаційно-комунікаційної інфраструктури України створює передумови до викупу державою пакета акцій «Укртелекому».

Таку думку висловив заступник директора Інституту інформаційного суспільства Ярослав Павловський.

«Виходячи зі змісту документа, якраз на це він і може бути розрахований. Але, чесно кажучи, ідея авантюрна. Мені здається, ринок поки до цього не готовий», - відзначає він.

У свою чергу глава НКРЗІ зволів не коментувати можливість залучення в проект «Укртелекому», як володаря найбільшої розвиненої інфраструктури в країні, давши зрозуміти, що партнером може виявитися будь-який оператор або навіть кілька компаній.

Якщо розвивати тему про повернення держави в «Укртелеком» в якості міноритарія, то можна припустити, що один з кінцевих бенефіціаріїв приватизації нацоператора втратив інтерес надалі співучасті в проекті.

Адже за інформацією джерел редакції, за австрійською компанією EPIC (приватизувала «Укртелеком» в травні 2011 року) можуть стояти цілком реальні персонажі з України - топ-менеджери великих телеком-фірм і представники влади.

Нагадаємо, що Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації розробила проект концепції створення національної інформаційно-комунікаційної інфраструктури України.

Документ передбачає створення оператора національної інформаційно-комунікаційної інфраструктури (НІКІ).

Кабінет Міністрів України має утворити або визначити державне підприємство (або об'єднання підприємств) для виконання його функцій. Оператор отримає необхідні ліцензії.

Він зможе брати участь у заходах по створенню і розвитку НІКІ, виступати як в якості генпідрядника, так і в якості державного замовника цих робіт. Національний оператор отримає повноваження з технічної експлуатації, обслуговування та оперативно-технічного управлінню ресурсами складових частин НІКІ, майном і ресурсами якими оператор володіє на правах госпсуб'єкта.

Вконтакте
Pinterest