Відключення сірих телефонів відкладається

admin Новини зв'язку

Відключення нелегальних мобільних має всі шанси затягнутисяВідключення нелегальних мобільних має всі шанси затягнутися на місяці. Сірі телефони можуть бути відключені тільки в другій половині 2011 року.

Як розповів газеті «Сегодня» заступник директора Українського центру радіочастот Володимир Кириченко, днями вже почалося тестування обладнання (раніше його планували закінчити до середини грудня), призначеного для визначення, чи є телефон у базі IMEI-кодів, і відключення нелегальних апаратів.

Тривалість тестів залежить від того, наскільки гладко вони будуть йти. Не виключено, що на це піде кілька тижнів.

«Думаю, що перші відключення відбудуться вже в першій половині наступного року. За результатами тестування Нацкомісія з питань регулювання зв'язку прийме рішення щодо експлуатації апаратів і дату розсилки SMS-попереджень про сумнівне походження телефону (відключити телефон можуть через 90 днів після отримання абонентом попередження) »,-сказав Кириченко.(Раджу переглянути -У Китаї Skype частково замінять місцевими аналогами)

Втім, каже він, відключення сірих мобільних знову може затягтися на довгі місяці, тому як оператори заявляють, що зможуть відключати сірі трубки лише за рішенням суду, а не за постановою інших структур.

«Наші системи і фахівці проходять підготовку з відключення таких терміналів, але за законом ми не маємо права цього робити. Зараз система поки що в неробочому стані», - говорить представник одного з операторів Жанна Ревнова.

А голова НКРЗ Володимир Олійник заявив, що відключення працюючих сірих апаратів зараз не пріоритет. Головне, сказав він, не допустити підключення до роботи нових нелегалів шляхом автоматичного відключення таких апаратів.

«А що стосується відключення вже працюючих, то для цього потрібні зміни до Закону« Про телекомунікації ». На мій погляд, вони можуть бути прийняті не раніше другого півріччя 2011», - розповів Олійник.

Вконтакте
Pinterest