Закручений промінь допоміг передати дані з терабітними швидкостями

admin Новини зв'язку

Закручений промінь допоміг передати дані з терабітними швидкостямиСіддхарта Рамачандран (Siddharth Ramachandran) і його товариші з Бостонського університету (США) знайшли спосіб передати закручений промінь світла по оптоволоконному кабелю на рекордну відстань в 1,1 км.

Для цього використовувався кабель з різними показниками заломлення, за яким вдалося посилати як прямі промені, використовувані сьогодні для передачі даних інтернет-провайдерами, так і закручені, здатні відправляти істотно більше інформації з того ж каналу за одиницю часу.

Сигнали на вході і виході з експериментальної системи були ідентичні і не мали слідів яких-небудь спотворень, а промені прямого і закрученого типу виявилися здатними пересуватися по кабелю хоча і одночасно, але з різною швидкістю.

В експерименті застосовувалися тільки дві форми закрутки променів - за годинниковою і проти годинникової стрілки:

Вчені впевнені, що в принципі промені можуть мати до десятка різних форм, здатних передавати інформацію одночасно. Більше того, в окремих випадках в ході дослідів вдалося довести швидкість передачі даних до 1,6 терабіта на секунду - а це серйозна заявка на рекордне значення при роботі з оптоволокном.

«Ми знайшли нову ступінь свободи, за допомогою якої зможемо передавати інформацію», - стримано оптимістичний пан Рамачандран. Хоча з використанням кабелів, створених експериментаторами для своїх потреб, передавати інформацію на підвищеній швидкості можна вже сьогодні, в масовому виробництві оптичного волокна з диференційованим коефіцієнтом заломлення поки немає. А тому до повного оновлення всієї інфраструктури більш нагальною завданням представляється заміна не настільки довгих оптоволоконних кабелів, на зразок тих, що використовуються на «серверних фермах» Google і Facebook, підвищуючи швидкість передачі всередині конкретних сегментів Всесвітньої павутини.

Вконтакте
Pinterest